02.12.2019 Esmaspäev

Välisinvestoritel on nüüd kiirem ligipääs Balti väärtpaberiturule

Esmaspäeval avati otseühendus Saksamaa väärtpaberite keskdepositooriumi ja Balti väärtpaberite keskdepositooriumi vahel, mis annab välisinvestoritele senisest oluliselt kiirema ligipääsu Balti väärtpaberiturule.

Kahe väärtpaberite keskdepositooriumi – Clearstream Banking AG ja Nasdaq CSD – vaheline otseühendus võimaldab Baltikumi väärtpaberitehinguid arveldada kiirelt ja turvaliselt üleeuroopalisel väärtpaberite arveldusplatvormil TARGET2-Securities (T2S), lihtsustades oluliselt välismaiste investeeringute tegemist Baltimaadesse, teatas Nasdaq. 

"Otseühendus Clearstreamiga on oluline täiendus Balti väärtpaberituru ülepiirilise arvelduse taristusse, võimaldades ligipääsu kiirelt kasvavale turule. Tegu on töökindla, efektiivse, turvalise ja soodsa kanaliga ülepiiriliste väärtpaberitehingute arveldamiseks," ütles Nasdaq CSD juhatuse liige Kristi Sisa.

Nimelt saavad Clearstreami kliendid nüüdsest Nasdaq CSD-s registreeritud väärtpaberitele ligi otse juba olemasoleva Clearstreami konto kaudu, ilma vajaduseta avada eraldi kontot Nasdaq CSD-s. See võimaldab Balti väärtpabereid kasutada tagatisena keskses likviidsuse pakkumise lahenduses ja arveldada Balti väärtpabereid keskpangas asuvatel kontodel.

"TARGET2-Securitiese käivitumine lõi võimaluse ühtlustada väärtpaberitega kauplemist euroalal, aidates kaasa Euroopa finantsturu suuremale integreeritusele. Otseühendus Clearstreamiga on üks samm edasi ühise väärtpaberituru suunas," ütles Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela.

Clearstream on rahvusvaheline väärtpaberite keskdepositoorium (ICSD), mis pakub kauplemisjärgsete teenuste taristut Eurobondide turul ja osutab väärtpaberite vahendusteenust üle maailma 58 turu väärtpaberite osas. Clearstream kuulub Deutsche Börse gruppi. 

Nasdaq CSD on Baltikumi regionaalne väärtpaberite keskdepositoorium, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. Nasdaq CSD kuulub Nasdaqi gruppi.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes