06.04.2020 Esmaspäev

Töötukassalt on hüvitist taotlenud 770 ettevõtet

Tänasest saab töötukassast taotleda töötasu hüvitist, kella 13 seisuga oli taotluse esitanud ligi 770 ettevõtet. Taotluse esitanud ettevõtted on hüvitist küsinud 3600 töötajale, ütles töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Lauri Kool Postimehele.

Tänasest saab hüvitist taotleda.
Tänasest saab hüvitist taotleda. Foto: Pixabay

Taotlus tuleb esitada e-töötukassa iseteenindusportaalis, selle esitab tööandja või volitatud isik. Hüvitis kantakse töötaja pangakontole, teatas töötukassa.

Töötasu hüvitist saab taotleda tööandja, kes vastab kahele tingimusele kolmest: ettevõtte käive või tulu peab olema langenud vähemalt 30 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, ettevõttel ei ole vähemalt 30 protsendile töötajatest kokkulepitud mahus tööd anda ning töötajate palka on langetatud vähemalt 30 protsenti või alampalgani.

Töötukassa hüvitab töölepinguga töötajale 70 protsenti tema varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 1000 eurot kuus brutos ja mitte vähem kui on alampalk.

Tööandja on kohustatud maksma töötajale, kes saab töötasu hüvitist, brutotöötasu vähemalt 150 eurot. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne taotluse esitamist.

Taotlusi menetletakse saabumise järjekorras, otsus saadetakse nii tööandjale kui töötajale. Kui taotlus on töötukassale esitatud ja lisadokumente ei ole vaja, maksab töötukassa töötasu hüvitise inimesele viie kalendripäeva jooksul.

Tööandja peab töötukassa iseteenindusportaalis avalduses märkima ära, millistele kriteeriumitele ta vastab ja lisama tõendavad dokumendid.

Kirja tuleb panna ka töötaja andmed, kellele hüvitist taotletakse ja lisada kinnitus tööandja omaosaluse väljamaksmise kohta.

Töötasu hüvitist on õigus saada töötajal kuni kahe kalendrikuu eest. Hüvitise taotlemiseks esitab tööandja avalduse iga kuu kohta eraldi.

Kui tööandja lõpetab töösuhte töötajaga koondamise tõttu samal kalendrikuul, mille eest töötasu hüvitist taotletakse või sellele järgneval kuul, peab tööandja hüvitise töötukassale tagasi maksma.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes