07.04.2014 Esmaspäev

Tarbijahinnaindeksit mõjutasid enim elekter, mootorikütus ja soojusenergia

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 0,2%, teatab Statistikaamet.

Tarbijahinnaindeksit mõjutasid enim elekter, mootorikütus ja soojusenergia
Tarbijahinnaindeksit mõjutasid enim elekter, mootorikütus ja soojusenergia Foto: PM

Kaubad olid 2013. aasta märtsiga võrreldes 0,6% kallimad ja teenused 0,7% odavamad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta märtsiga võrreldes langenud 1,1% ja mittereguleeritavad hinnad tõusnud 0,6%.

2013. aasta märtsiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim kodudesse 7,2% odavamalt jõudnud elekter, 5% odavam mootorikütus ning 4,7% odavam soojusenergia. Toit on aastataguse ajaga võrreldes kallinenud 2,4%, millest ligi poole andis 6,3% kallinenud piim ja piimatooted. Eelmise aasta märtsiga võrreldes oli indeksile suurem mõju veel 14% odavnenud mobiilsideteenustel ning alkohoolsetel jookidel ja tubakal, mis kallinesid aastaga vastavalt 3,1% ja 6%. Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 7,1% kallinenud juust ning odavnenud suhkur (16%) ja kohv (15%).

Veebruariga võrreldes olid märtsis tarbijahinnaindeksi peamisteks mõjutajateks 45% kallimad lennukipiletid ning rõivaste ja jalatsite soodusmüükide lõppemine. Suuremat mõju avaldasid veel 3,2% kallinenud tubakatooted, 1,3% odavnenud mootorikütus, 4,8% kallinenud köögivili ja 1,2% odavamalt kodudesse jõudnud elekter.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes