07.10.2020 Kolmapäev

Tallinna linnavalitsus esitab volikogule 53,4-miljonise lisaeelarve

Tallinna linnavalitsus saadab Tallinna lisaeelarve volikokku arutelule ja heakskiitmisele; planeeritud lisaeelarve üldmaht on ligi 53,4 miljonit eurot.

Lisaeelarvega kokku suurenevad kulud 8,7 miljoni euro võrra ning enim kerkivad kulud linnatranspordi, tervishoiu ning teede ja tänavate valdkonnas.
Lisaeelarvega kokku suurenevad kulud 8,7 miljoni euro võrra ning enim kerkivad kulud linnatranspordi, tervishoiu ning teede ja tänavate valdkonnas. Foto: pixabay.com

2020. aasta täpsustatud eelarve maht on 862,3 miljonit eurot ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kinnitas kolmapäevasel pressikonverentsil, et vaatamata eriolukorrale ja sellega kaasnenud raskustele on linna finantsolukord stabiilne.

Kõlvarti hinnangul oli kevadine prognoos palju pessimistlikum ja arvestati sellega, et lisaeelarve tuleb negatiivne. Nüüd saab aga tema sõnul tõdeda, et Tallinna eelarve isegi kasvab – seda eelkõige toetuste ja linna plaanitud laenu tõttu.

Tulud suurenevad suurenevad lisaeelarvega kokku 18,4 miljonit, märkis Kõlvart. Suurim osa tulust ehk 32,9 miljonit eurot tuleb saadavatest toetustest, millest 31,4 miljonit eurot tuleb riigi ja muude institutsioonide toetustest ning 1,5 miljonit eurot välisrahastusest ja kaasfinantseerimisest. Dividendid toovad 1,7 miljonit eurot tulu ja 225 000 eurot tuleb muudest tuludest.

Tulud vähenevad 8 miljoni euroga kõige rohkem kaupade ja teenuste müügi valdkonnas ning üksikisiku tulumaksust tuleb linnapea sõnul 6,1 miljoni võrra vähem tulu. Kohalikest maksudest tuleb 2,4 miljoni euro võrra väiksem tulu ning muud tulud varadelt kahanesid 38 900 euro võrra.

Lisaeelarvega kokku suurenevad kulud 8,7 miljoni euro võrra ning enim kerkivad kulud linnatranspordi, tervishoiu ning teede ja tänavate valdkonnas.

Investeeringud kasvavad 7,1 miljoni euro võrra, seda Kõlvarti sõnul eelkõige tänu riigi toetusele.

Kõlvart lisas, et linna netovõlakoormuse prognoos ei muutu ja jääb 2020. aasta lõpuni 23 protsendi tasemele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!