05.10.2021 Teisipäev

Swedbank läheb järguti üle taaskasutatud materjalist pangakaartidele

Swedbank asub järk-järgult väljastama pangakaarte, mis on valmistatud 85,5 protsendi ulatuses taaskasutatud materjalidest; üleminek täielikult ringlussevõetud materjalidest kaartidele jõuab lõpule 2022. aasta lõpuks. 

Swedbank arendab oma äritegevust kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppega.
Swedbank arendab oma äritegevust kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppega. Foto: Swedbank

Uued kaardid saavad kliendid, kes valivad Mastercardi deebetkaardi, kel on praegu olemas Swedbank Mastercard vaba tagasimaksega krediitkaart, ning kliendid, kes taotlevad uut kaarti enne eelmise kaardi aegumist, teatas Swedbank. 

Kõigile klientidele hakatakse taaskasutatud materjalidest pangakaarte pakkuma 2022. aasta algusest, kui senised kaardimaterjalide varud on ära kasutatud.

Swedbanki jätkusuutlikkuse valdkonnajuht Maris Riimi sõnul on 2021. aasta augusti seisuga Eestis era- ja äriklientidele väljastatud üle miljoni pangakaardi, Balti riikides kokku üle 3 700 000 kaardi. Tema sõnul vahetatakse kaarte keskmiselt kord kolme aasta jooksul ning vahel lausa neli korda aastas.

Swedbank arendab oma äritegevust kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppega ning panustab ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisesse. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!