10.07.2024 Kolmapäev

Suvel kasvab ööpäevaringsete teenuste kasutamine öisel ajal

Ööpäevaringselt teenuseid pakkuvate ettevõtete statistika näitab, et suviti kasvab öötundidel teenuste kasutamine. 

Ööpäevaringsed teenused on suvel populaarsed öösiti.
Ööpäevaringsed teenused on suvel populaarsed öösiti. Foto: pexels

“Suvekuudel kasvab ajavahemikus kell 22-8 pakiautomaadist pakkide väljavõtmine ligi 45 protsendi võrra võrreldes talvekuudega. Meie statistika näitab, et lisaks hilisõhtustele pakivõtmistele, võetakse suvekuudel palju pakke välja ka tööpäeva hommikul, kella 7-8 paiku. Tõenäoliselt muudavad pikemad ja soojemad päevad inimeste liikumisharjumusi ning vajalikud toimetused tehakse kas hilisemal või varasemal ajal,” rääkis DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Seda tendentsi kinnitab ka Prisma Peremarketi regioonijuhi Viktoria Smirnova, kelle sõnul külastatakse suvel öötundidel ja varahommikul usinasti ka ööpäevaringselt avatud kauplusi. „Ilmselt on inimestel päevad erinevate suviste tegemistega hõivatud ning samuti on rohkem üritusi, mille järgselt tekib vajadus poest läbi käia,” selgitas ta. 

Ka ööpäevaringselt avatud selvepesulate suvine öökasutus on kasvanud. „Võrreldes suvekuid ehk juunit, juulit ja augustit ja talvekuid detsemberist veebruarini, siis öisel ajal on kasutuse erinevus lausa 50 protsenti. Kõige madalam kasutusperiood on näiteks öösel kella 3-5, ülejäänud ajad on juba aktiivsema kasutusega,” tõi Jazz Pesulate turundusjuht Tanel Tark välja.

DPD andmetel on suveöödel ja varahommikul tarbijate seas populaarseimad pakiautomaadid, mis asuvad Tallinnas Kristiine, Torupilli ja Põhja-Tallinna piirkondades.

Ka Jazz Pesulate ja Prisma statistika kinnitab, et suveöödel kasvab elamupiirkondade või suurema liikluskoormusega teede läheduses olevate teenuste kasutus. „Öötundidel on näiteks väga tiheda külastatavusega Sikupilli ja Mustamäe kauplused, mis asuvad vastavalt suurte magistraalide ääres ning keset tiheda asustusega elamurajoone. Kõige populaarsem on aga Tallinnas öisel ajal Vanalinna kauplus, sest seal liigub eriti nädalavahetustel öösel palju rahvas,” tõi Smirnova välja.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255