13.09.2018 Neljapäev

Redgate: Luminori tehing suurendab konkurentsi Balti pangaturul

Investeerimisfirma Redgate Capitali partneri Aare Tammemäe sõnul suurendab USA investeerimishiiu Blackstone'i plaan osta Luminoris kontrollpakk Baltimaade pangandusturul konkurentsi.

"Seni oli Luminoril kaks omanikku, kes soovisid mõlemad siit regioonist väljuda ning selle regiooni osakaalu oma portfellis vähendada, mistõttu puudus omanike toetus kasvuks ja täiendavaks kapitali süstiks. Blackstone soovib aga finantsinvestorina Luminori kasvatada ning see võib kohalikule pangandusturule, mis Danske lahkumisega ühe tegija kaotas, värskeid tuuli tuua," ütles Tammemäe pressiteate vahendusel.

"See on hea uudis ettevõtjatele ja eraisikutele, sest konkurents Baltikumi pangandusturul on selle tehinguga taas teravamaks muutunud ning Põhjamaade pankade kõrvale tekib Blackstone'i poolt omatud Luminori näol võimekas panganduskontsern," lisas Tammemäe.

Tammemäe sõnul on tegemist järjekordse märgilise tehinguga Eesti majadnuse jaoks sellel aastal. "Tegemist on suurima erakapitalifondi investeeringuga nii Eesti kui ka Baltikumi ajaloos," sõnas ta.

"Blackstone kvaliteetinvestorina näitas selgelt ära, et tavapangandust kasvusektorina ei saa veel maha kanda – traditsioonilisel pangandusel on endiselt kasvuruumi. Seda tehingut tuleb väga tervitada," ütles Redgate Capitali partner Aare Tammemäe.

Põhjala pangad Nordea ja DNB teatasid 12. septembri hommikul, et müüvad 60-protsendilise osaluse Baltikumis tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele, tehingu maht on ligikaudu 1 miljard eurot.

Blackstone'i kõrge esindaja Nadim El Gabbani hinnangul on Luminoril tugev positsioon, tõusmaks sõltumatu finantsteenuste osutajana Baltikumi turuliidriks. "Ootame põnevusega koostööd panga juhtkonna, DNB ja Nordeaga, et ühiselt luua tugev vundament edasiseks kasvuks meile atraktiivsel turul," rääkis ta. Ka Luminor Group AG nõukogu esimees Nils Mengailis ütles, et siht on saada Balti juhtivaks finantsteenuste pakkujaks.


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes