29.12.2021 Kolmapäev

Rahandusministeeriumi regionaalsed talitused alustavad uut moodi

Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna senise 15 talituse asemel jätkub uuest aastast töö maakonnapõhiselt seitsmes piirkonnas.
Rahandusministeeriumi regionaalsed talitused alustavad uut moodi
Rahandusministeeriumi regionaalsed talitused alustavad uut moodi Foto: RUP

Talituste reorganiseerimine tulenes vajadusest muuta osakonna tegevus tõhusamaks ning tõsta pakutavate teenuste kvaliteeti. 

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul on olemasoleva struktuuriga töötatud haldusreformijärgselt üle kolme aasta. „Talitusejuhid on tubli töö tulemusena taganud kõigi maavalitsustest üle tulnud ülesannete täitmise, samas on mõned tegemised jõudnud ka oma loogilise lõpuni,“ sõnas minister. „Oleme lõpetanud toimetamise maavalitsustest alles jäänud varadega ja arhiivide korrastamisega ning oluliselt on vähenenud juhtimise funktsioon.“

Seoses uuendustega asub ametisse ka mitu uut talituste juhti. „Talituse juhi üheks suuremaks plussiks on kohalike olude ning inimeste tundmine, mis esindab riigi ülesannete rakendamisel maakonna tasandi vaadet ja suundi,“ märkis Aab. 

Juhid valiti ametisse avalike konkursside kaudu ja kokku laekus 44 avaldust. Vaid konkurss Virumaa talituse juhi kohale luhtus ning lähiajal kuulutatakse välja uus, seni tegelevad erinevate küsimustega kohapealsed ametnikud.

Harju talituse juhi kohusetäitja on Kaur Kaasik-Aaslav, Viljandi talituse juht on Rainer Eidemiller, Lääne talituses Jaan Leivategija, Pärnu talituses Kalev Kaljuste, Kagu-Eesti talituses Tõnis Lass,
Tartu talituses Jaan Õunapuu ning Virumaa talituses on konkurss veel tulemas.

Talitused alustavad uue struktuuri alusel tööd 1. jaanuaril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!