09.12.2021 Neljapäev

Omanike aktsioon: täna kustuvad üheksaks minutiks kodudes tuled

Survestamaks valitsust alandama energiahindade käibemaksu, kutsub Omanike Keskliit täna kell 20 üheksaks minutiks kustutama kodudes tuled. 

Omanike Keskliit kutsusb täna kell 20 kõiki inimesi kustutama üheksaks minutiks oma kodus tuled.
Omanike Keskliit kutsusb täna kell 20 kõiki inimesi kustutama üheksaks minutiks oma kodus tuled. Foto: pixabay

"Valitsuse liikmed käivad meedia kaudu välja mõtteid energiahindade käibemaksu alandamisest. Eesti Omanike Keskliit on seisukohal, et otsus energiahinna käibemaks 20-lt üheksale protsendile tuleb ära teha. Täna oleme jõudnud olukorda, kus igapäevased sõnumid järjest kõrgemast energiahinnast panevad omanikud väga raskesse olukorda," ütles Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna.

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks novembris võrreldes eelmise aastaga 8,8 protsenti, millest poole moodustab energiahind. Uudis Elektrilevi järgmise aasta kolmeprotsendilisest hinnatõusust olukorras, kus inimeste tänased energiaarved juba ei mahu planeeritud majapidamiseelarvesse, tekitab omanikes suurt tuska.

Lubatud leevendusmeetmed ei ole samuti tööle rakendunud. Energiakriis, kuhu tänaseks oleme jõudnud, tänu varasemale otsustamatusele ja valearvestustele, on viinud  olukorrani, kus valitsusel tuleb hakata vastu võtma otsuseid ning neid ka ellu viima,

sõnas Pärna.

Ta lisas, et käibemaksu kasvõi ajutine alandus on kõige selgem leevendusmeetod, mis annab nähtava tulemuse. "Tänu suurematele arvetele ja suuremale käibemaksulaekumisele tõusevad riigi tulud, iseenesest tulud peavadki tõusma, selleks et riik saaks toimida, aga kas need peavad hetkel tõusma just inimeste sundkulude, mida energiakulu on, arvelt?" küsis Pärna. 

Omanike Keskliit kutsub üles kõiki inimesi täna kell 20 üheksaks minutiks kustutama oma elamises tuled, et sellega anda selge sõnum raskest olukorrast - energiahindade käibemaks tuleb alandada 20-lt üheksale protsendile.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference