21.09.2022 Kolmapäev

Ka spaad soovivad energiakandjatele hinnalage

Eesti Spaa Liit pöördus peaminister Kaja Kallase, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani ja majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti poole spaade ja veekeskuste energiahindadele ülempiiri kehtestamiseks. 

Spaade liit ei pea võimalikuks energiakandjate hinnatõusu teenuse lõpphinda üle kanda.
Spaade liit ei pea võimalikuks energiakandjate hinnatõusu teenuse lõpphinda üle kanda. Foto: pixabay

"2022. aastal on spaade ja veekeskuste elektri- kütte ja veehinnad tõusnud mitusada protsenti. Paratamatult oma tegevuse eripära tõttu on need ettevõtted suured energiatarbijad. Praeguseks on aga ainuüksi energiakulud jõudmas veerandini ettevõtete käibest. Energiahindade prognoosimatu kasv sunnib spaasid ja veekeskusi majandustegevust lõpetama. mis toob aga kaasa järjekordse koondamiste laine ning tööturutoetuste vajaduse," kirjutas liidu juhatuse esimees Aire Toffer pöördumises.

Spaade liit ei pea võimalikuks energiakandjate hinnatõusu teenuse lõpphinda üle kanda.

Energiahindade ja muude sisendhindade kasvutrendis peaksid ettevõtted tõstma teenuste hinda vähemalt kolm või enam korda, mis viib eemale enamiku spaade ja veekeskuste klientuurist,

nentis Toffer.

Ta tõi välja, et ka COVID-19 kriisis said turismisektori ettevõtetest enim kannatada just spaad ja veekeskused, olles sunnitud oma teenused sulgema kokku üle 200 päeva, ülejäänud perioodil oli lubatud täituvus 50 protsenti.

Ka praeguses energiakriisis saavad ettevõtete sõnul taaskord enim pihta spaad ja veekeskused kui energiamahukaimad turismiteenuse pakkujad. Seetõttu kutsuvad nad valitsust kehtestama elektri, soojuse ja vee hindade kasvule ülempiir sarnaselt eratarbijate energiakulude ülempiiriga või leidmaks muu meede energiakulude hüvitamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!