21.09.2022 Kolmapäev

Transpordiettevõtjad soovivad riigilt samuti energia hinnalage

Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni ning autoettevõtete liidu esindajad saatsid valitsusele, riigikogu majandus- ja rahanduskomisjonile ning asjaga seotud ministeeriumitele pöördumise, milles soovivad valdkonna ettevõtete jaoks elektri ja gaasi hinnalae kehtestamist.

Transpordi- ja logistikasektori esindajate sõnul tuleb fookus seada tegelemisele energiakandjatega.
Transpordi- ja logistikasektori esindajate sõnul tuleb fookus seada tegelemisele energiakandjatega. Foto: pixabay

Ettevõtteid ühendavad esindusorganisatsioonid juhivad tähelepanu vajadusele arvestada ka transpordi- ja logistikasektoriga kehtestades gaasile ja elektrile hinnalagi kuni turg suudetakse uuesti tasakaalustada. 

Leiame, et on ebaõiglane ja ebaloogiline ainult üksikuid sektoreid toetada, jättes teised sektorid energiakriisi lahendamisel unarusse. Täpselt niisamuti peame arvestama, et Eesti avatud majandusena tegutseb rahvusvahelise konkurentsikeskkonna tingimustes. Peame vaatama, mida teevad meie naaberriigid, et Eesti ettevõtete konkurentsivõime ei väheneks võrreldes naaberriikide omadega,

seisab pöördumises.

Transpordi- ja logistikasektori esindajate sõnul tuleb fookus seada tegelemisele energiakandjatega. "CO2 kvootide müümine on vaja viia mõistlikule hinnatasemele ja Nord Pooli börsi elemendid lahti siduda, et normaliseeruks turu olukord," leiavad nad.

Sektori esindajad soovivad, et riik kehtestaks elektrile hinnalae, mille kohaselt kompenseeriks riik valdkonna ettevõtetele elektri megavatt-tunni hinna alates 200 eurost. Gaasi puhul võiks kompenseeritav hinnalagi ettevõtjate sõnul jääda ligi 150–200 euro kanti megavatt-tunnist või kataks 100 protsenti võrgutasust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!