11.10.2018 Neljapäev

Olympic taotleb börsilt väikeaktsionäride 1,4-eurost squeezeouti

Olympic Entertainment Group (OEG) esitas börsile taotluse Olympicu väikeaktsionäride aktsiate ülekandmiseks Odyssey Europe'ile 1,4-eurose hüvitise eest aktsia kohta.

OEG on esitanud Nasdaq CSD SE Eesti filiaalile avalduse vähemusaktsionäride aktsiate ülekandmiseks põhiaktsionärile Odyssey Europe AS hüvitise eest 1,40 eurot ühe aktsia kohta, mis on kooskõlas OEG aktsionäride erakorralise 10. septembril toimunud üldkoosoleku otsusega, teatas Olympic börsile.

Avalduse kohaselt toimub Nasdaq CSD SE Eesti filiaali poolt vähemusaktsionäride aktsiate ülekandmine Odyssey Europe väärtpaberikontole ning rahalise hüvitise vähemusaktsionäride pangakontodele kandmine eelduslikult 12. oktoobril 2018 või sellele lähedasel kuupäeval. Antud tehing toimub automaatselt ning aktsionärid ei pea selle teostumiseks samme tegema.

Kasiinofirma üldkoosolek kiitis septembri alguses heaks vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmise, kus Olympic ühineb Odyssey Europe AS-iga, rahalise hüvitise vastu summas 1,40 eurot aktsia kohta.

Pärast seda, kui Harju maakohus keelas Olympicul ajutiselt firma täisosalust soetada sooviva Novalpina Capitali huvides aktsiakapitali suurendamise, esitas Novalpina taotluse Olympicu liitmiseks nende tütarfirmaga, mis tähendaks, et väikeinvestorite osalus ostetaks niinimetatud squeeze-out-protseduuriga välja.

Novalpinale kuuluv Odyssey Europe esitas Olympic Entertainment Groupile taotluse vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmiseks rahalise hüvitise eest, milleks on 1,40 eurot aktsia kohta. See summa on väiksem vabatahtliku ülevõtmispakkumise käigus aktsionäridele pakutud 1,9 eurost.

Nimelt soovib Novalpina ühendada Olympicu Odyssey Europe'iga vastavalt äriseadustiku squeeze-out-sätetele. Nimelt näeb seadus ette, et kui ühendavale aktsiaseltsile kuulub vähemalt 90 protsenti ühendatava aktsiaseltsi aktsiakapitalist, võib ühendatava aktsiaseltsi, siinkohal Olympicu üldkoosolek ühendaja taotlusel otsustada kolme kuu jooksul ühinemislepingu sõlmimisest aktsiate ülevõtmise.

Ettevõtte börsilt viimise vastustamisest on teatanud mõned ettevõtte väikeaktsionärid, kes ei ole soovinud oma osalust Olympicus pakutud 1,9 euroga aktsia eest loovutada ja kes on teatanud, et nad sooviksid saada aktsia eest 2,3–2,5 eurot. Väikeaktsionärid on samuti varem teatanud, et plaanivad kasutada kõiki õiguslikke vahendeid, et Olympicu börsilt lahkumist takistada.

Ettevõtte aktsiad on börsilt lahkumiseni vabalt kaubeldavad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes