28.06.2016 Teisipäev

Nuppudega telefonide ostmine vähenes aastaga 17 protsenti

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel soetasid Eesti elanikud tänavu maikuus kõigest 6300 nuputelefoni, mis on pea 17% vähem kui eelmise aasta mais.

Eesti elanikud ostsid maikuus kõigest 6300 nuputelefoni
Eesti elanikud ostsid maikuus kõigest 6300 nuputelefoni Foto: PM

"Nuputelefonide jätkuv müüginumbrite hääbumine ei ole imekspandav, tootjad on asendanud kallimad nuputelefonid hoopis soodsamate nutitelefonide vastu," ütles Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu pressiteate vahendusel.

GfK statistika alusel müüdi selle aasta mais Eesti jaemüügis nuputelefone pisut alla 6300 seadme, samal ajal müüdi nutitelefone kokku 24 000 ühikut, väärtuses 7,7 miljonit eurot.

Nuti- ja mobiiltelefonide jaeturg kokku GfK statistika alusel tükilises müügis suuri muutuseid maikuus ei näidanud. Tänavuse ja eelmise aasta võrdluses on üldmüük kasvanud vähem kui protsendi, jäädes 30 300 ühikule.

Elisas vähenesid nuputelefonide müüginumbrid pea viiendiku võrra ning ostetud nutitelefonide arv kasvas 12%, samuti kasvas telefonide tükiline üldmüük 3% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Keskmise nutitelefoni hind kasvas 292 euroni, aasta tagasi jäi see summa 283 euro juurde.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!