08.06.2023 Neljapäev

Volditavad telefonid: kas need on seda kära väärt?

Volditavad nutitelefonid tulid turule üsna hiljuti, kuid on juba tõusuteel. Volditavate telefonide lipulaev Samsung on kuulutanud, et sellised telefonid on meie tulevik. Miks inimesed neid tavalistele telefonidele eelistavad ja kas nad on tõesti kiidulaulu väärt?
Volditavad telefonid: kas need on seda kära väärt?
Volditavad telefonid: kas need on seda kära väärt? Foto: 1a.ee

Volditava telefoni plussid

Volditava nutitelefoni väljatöötamisega läks tükk aega, kuid niipea, kui esimene omataoline turule jõudis, tõmbas see tohutult tähelepanu. Hetkel on turul kahte sorti volditavaid nutitelefone. Ühed käivad kokku nagu raamatukaaned ja teised käivad kinni nagu vanaaegsed klapitelefonid. Vaatame lähemalt, miks paljudele volditavad nutitelefonid meeldivad. 

1. Kompaktsus

Tänapäeva nutitelefonid on päris suured. Neid on raske taskusse mahutada ja isegi pisikeses kotis on keeruline neid kaasas kanda. Volditav telefon võtab aga vähem ruumi, kuid avades saab kasutada poole suuremat ekraanipinda. 

2. Suurem ekraan

Nutitelefon, mis käib lahti nagu raamat, peidab endas topelt ekraani. See tähendab, et palju mugavam on vaadata videoid või e-raamatuid lugeda, lisaks on võimalus avada korraga mitu akent või rakendust. See on justkui väike tahvelarvuti. 

3. Tehnoloogia tippsõna

Ka sisu on tavaliselt sellistes telefonides muljet avaldav. Kaamerad on tipptasemel, tehes selgeid ja mahukaid pilte. Võimsad protsessorid ja hulga mälu teevad nendest telefonidest tõeliselt tugeva konkurendi.

4. Vastupidav

Paljud pelgavad, et volditav telefon läheb kergelt katki. Ei, muidu ei oleks neid müüki üldsegi paisatud. Need telefonid on disainitud tugeva korpuse ja klaasiga ning kannatavad lahti-kinni panemist täiesti edukalt aastaid. Osad neist on ka veekindlad. 

telefonid 2Foto: TechieTech Tech. Unsplash.com

Milliseid volditavad telefonid on müüa?

Kui rääkida painduvast ekraanist, siis Samsung telefonid on absoluutne lipulaev. Nemad tulid esimese korralikult töötava volditava telefoniga välja ning jätkavad ka praegu arendustööd. Nende telefonid on kvaliteetsed, suurepärase kaameraga ja paljude jaoks esmane valik, kui on soov osta volditav nutitelefon. 

Nagu ikka, kui üks telefonitootja tuleb välja millegi innovatiivsega, mis inimestele meeldib, üritavad teised kiirelt järele jõuda. On olemas ka volditavad Huawei telefonid, mis pakuvad Samsungi omadele tugevat konkurentsi soodsama hinnaga. 

Xiaomi telefonid üritavad võimalikult head ja võimast sisu pakkuda soodsalt. Ka Xiaomi on välja töötanud volditava nutitelefoni, mis näiteks peidab endas tohutut mälumahtu, lausa kuni 1 TB! Samas on need hetkel Eestis pigem vähe levinud.

Kes alles arendavad oma volditavaid telefone? 

Sony on muidu väga innovatiivne bränd, näiteks esimene korralik veekindel telefon tuli just neilt. Volditavad Sony telefonid on alles väljatöötamisel ning kuulu järgi üritavad nemadki välja tulla millegi uue ja teistsugusega üsna pea.

Ka Apple, kes muidu on nutitelefonide innovatsiooni kuningas, on volditava telefoni rongist veidi maha jäänud. Samas on Apple telefonid juba praegu kõrgelt hinnatud ja eriti kiidetakse nende kaameraid. Kuulu järgi soovivad ka nemad volditava telefoni turule tuua.

telefonid 3Foto: Daniel Romero. Unsplash.com

Kokkuvõtteks

Volditav telefon võib tõesti olla meie tulevik. Suur ekraan muudab selle kasutamise väga mugavaks ja efektiivseks, samas kui kokku voltides ei võta see sugugi palju ruumi. Võib üsna kindlalt väita, et edaspidi tuleb volditavaid telefone turule veelgi. Kõik neist ei ole veel Eestis saadaval, kuid sellegipoolest saab siin müüdavate volditavate telefonidega tutvuda näiteks k-rauta.ee lehel, kus on esindatud nii Huawei kui ka Samsungi volditavad telefonid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!