18.08.2014 Esmaspäev

MKM ei soovi praamiliiklust sügisel suurendada

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) lükkas tagasi Saaremaa Ettevõtjate Liidu, Saaremaa Omavalitsuste Liidu ja SA Saaremaa Turism ettepaneku jätkata Kuivastu-Virtsu liinil tihedama graafikuga ka sügisel.

MKM ei soovi praamiliiklust sügisel suurendada
MKM ei soovi praamiliiklust sügisel suurendada Foto: PM

Ettevõtjate hinnangul halvendaks harvem praamiliiklus ärikeskkonda ning üldist inimväärset elukorraldust. Nende hinnangul on 70-minutiline ooteaeg liiga pikk, ettevõtjate esitatud statistika näitab, et reisijate arv suurenes eriti mullu sügisel. Lisaks on ettevõtjate hinnangul riik laevade pealt kokku hoidnud ligikaudu 1,5 miljonit eurot, sest vanemate laevadega oleks tulnud teha rohkem reise.

Ministeerium vastas ettevõtjatele, et rahastus tuleb riigieelarvest ning ei võimalda praamiliiklust suurendada. Lisaks märkis ministeerium, et kuigi eraettevõtjate initsiatiiv parvlaevu soetada on tervitatav, on suur osa nende ostust doteeritud. Ministeerium kinnitas, et on panustanud ja panustab ka tulevikus parvlaevaühenduse hea kvaliteedi tagamisse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!