22.11.2018 Neljapäev

May: Brexiti-leppe poliitiline avaldus on Ühendkuningriigi jaoks õige

Briti peaminister Theresa May kiitis 22. novembril kokkulepet Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi Brexiti-järgseid suhteid käsitlevas poliitilises deklaratsioonis kui õiget lepet Suurbritannia jaoks ja ütles, et tahab selle parlamendis läbi suruda.

"See on Ühendkuningriigi jaoks õige lepe," ütles May peaministri residentsi ees pärast valitsuskabinetile deklaratsioonikavandi esitlemist.

May sõnul viib kokkulepe ellu briti rahva referendumil väljendatud tahte ja annab Suurbritanniale tagasi kontrolli oma piiride, raha ja seaduste üle.

Lepe kaitseb Briti töökohti ning julgeolekut ja säilitab Ühendkuningriigi terviklikkuse, lausus valitsusjuht.

EL-i ja Suurbritannia läbirääkijad jõudsid 22. novembril kokkuleppele lahkumisleppele lisatava poliitilise deklaratsiooni kavandis.

EL korraldab 25. novembril Brüsselis tippkohtumise, et arutada ja kinnitada nii lahkumislepe kui ka sellele lisatav deklaratsioon edasistest suhetest.

Euroopa Komisjon hoiatas samas, et lahkumisleppe kavandis ei ole veel kokkulepet Gibraltari tulevases staatuses ja kalapüügiõiguste küsimuses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!