22.11.2018 Neljapäev

Komisjon: Junckeri investeerimisplaan on end tõestanud

Euroopa Komisjoni hinnangul on Euroopa strateegiliste investeeringute fond (EFSI) ning sellega kaasnev investeerimiskava ehk niinimetatud Junckeri plaan end tõestanud ning investeerimisega tuleb jätkata ka tulevikus.

"Investeerimiskava on olnud murrangulise tähtsusega," ütles komisjoni asepresident Jyrki Katainen pressiteate vahendusel ja lisas, et see avaliku ja erasektori vahendeid ühildav plaan on toonud majandusse nelja aasta jooksul 360 miljardi euro väärtuses uut rahastust.

"Oleme ka aidanud alustada uuenduslike projektide elluviimist ja parandanud Euroopa investeerimiskeskkonda. Soovime säilitada seda hoogu EL-i järgmises pikaajalises eelarves ja tagada, et investeerimiskava edukast mudelist saab uus investeeringute toetamise Euroopa standard," ütles Katainen.

Komisjoni teatel saab EFSI tõttu peagi parema juurdepääsu rahastamisele 850 000 väikest ja keskmise suurusega ettevõtjat. EFSI abil on hinnanguliselt juba aidatud luua rohkem kui 750 000 töökohta ja 2020. aastaks on kavas luua 1,4 miljonit töökohta, teatas komisjon.

Junckeri plaani abil on EL-i sisemajanduse kogutoodang (SKT) kasvanud komisjoni hinnangul 0,65 protsendi võrra, 2020. aastaks peaks see jõudma 1,3 protsendini.

Niinimetatud Junckeri plaani hakati rakendama 2014. aasta novembris, et peatada investeeringute langustrend ja elavdada Euroopa majandust. Tänavu juulis ületas Junckeri kava oma algse investeerimiseesmärgi 315 miljardit eurot. Praeguseks on EFSI kaudu kinnitatud 993 tehingut, mille alusel investeeritakse 360 miljardit eurot. 2020. aastaks seatud eesmärk on 500 miljardit eurot, lisas komisjon.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!