22.06.2020 Esmaspäev

Kohus kinnitas Baltika saneerimiskava

Baltika teavitas esmaspäeval börsi, et kohus on kinnitanud ettevõtte saneerimiskava.

Baltika esitas 22. mail võlausaldajate poolt vastuvõetud saneerimiskava kohtule
Baltika esitas 22. mail võlausaldajate poolt vastuvõetud saneerimiskava kohtule Foto: pixabay.com

"Meil on nüüd pankade, investorite, võlausaldajate ja kohtu toetus strateegilise pöörde elluviimiseks. Baltika on seni olnud ja jääb ka edaspidi oluliseks osaks Eesti majandusest," ütles Baltika juht Flavio Perini pressiteates.

"Me kindlasti tegeleme ettevõtte võtmevaldkondade ümberpööramisega, et reageerida kiiremini, olla kaasaegsem, paindlikum ning struktuurilt õhem. Töötame aktiivselt tooteportfelliga, et see oleks nooruslikum, stiilsem ja lahedam ning pälviks ostjate tähelepanu," lisas ta.

26. märtsi määrusega otsustas Harju maakohus algatada Baltika saneerimismenetluse. Baltika esitas 22. mail võlausaldajate poolt vastuvõetud saneerimiskava kohtule.

26. mail edastas Harju maakohus Baltikale ja ettevõtte võlausaldajatele kohtumääruse, milles teavitas, et valmistab ette saneerimiskava kinnitamise lahendamist, lahendas teatud protseduurilisi küsimusi ning palus Baltika saneerimisnõustajal esitada täiendavat informatsiooni.

Baltika ajutised makseraskused, mis viisid ettevõtte saneerimiseni, on firma teatel tingitud COVID-19 puhangust tõukuvast radikaalsest rõivaste müügi langusest ja suutmatusest täita tootmistegevuse lõpetamisega kaasnevaid lepingulisi kohustusi.

Baltika Grupp lõpetas esimese kvartali 2,5 miljoni euro suuruse puhaskahjumiga, eelmise aasta sama perioodi kahjum oli 1,4 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes