09.03.2021 Teisipäev

Mäng saneerimiskava ümber

Saneerimise eesmärk on ettevõtte päästmine ajutistest makseraskustest, ettevõtte toimimise säilitamine ning siht muuta selle edasine majandamine jätkusuutlikuks. Kõige lihtsamalt öeldes võimaldab saneerimine kujundada ümber oma võlausaldajate nõuded ning vältida seeläbi pankrotistumist.

Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER
Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

16. detsembri 2020 Riigikohtu lahend nr 2-16-2060 keskenduski saneerimismenetlusele. Kaasuse keskne küsimus, millega asi Riigikohtusse jõudis, oli see, kas kohus saab algselt vastu võtmata jäänud saneerimiskava kinnitada vastuvõetud saneerimiskavana olukorras, kus osa esialgu saneerimiskava vastuvõtmise vastu olnud võlausaldajate nõudetest on loovutatud uuele võlausaldajale, kes soovib hääletada saneerimiskava vastuvõtmise poolt.

Hääletusprotokolli tähtsus

Riigikohus selgitas, et saneerimisseaduse kohaselt võetakse saneerimiskava vastu hääletamise teel koosolekul või koosolekut pidamata, kuid hääletustulemused tuleb kanda hääletusprotokolli....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!