20.02.2023 Esmaspäev

Kinnisvarabüroo: nõudlus 500-euroste üürikorterite järele näib lõputu

Kinnisvarabüroo 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuhi Meelis Ränki sõnul ületab Tallinna üüriturul odavamate, ligikaudu 500 eurot kuus maksvate korterite puhul nõudlus endiselt pakkumist ning rääkida tuleks juba defitsiidist. 

Odavamate korterite nõudlust on võimendanud elukalliduse tõus.
Odavamate korterite nõudlust on võimendanud elukalliduse tõus. Foto: pixabay

"Soodsamate korterite hinnad ei ole kuigi palju muutunud ja heas korras korter ükskõik millises linnaosas on endiselt objekt, kuhu uue üürniku kergelt leiab. Näiteks 400–500 euro hinnavahemikku jäävad kahetoalised korterid lähevad endiselt nagu soojad saiad," märkis Ränk.

Odavamate korterite nõudlust on tema selgitusel võimendanud üldine suur elukalliduse tõus. "Inimesed soovivad oma püsikulusid kontrolli all hoida ja üürikorteri puhul on paljudel olnud ühe otsusega võimalik säästa paarsada eurot," tõi ta välja. 

Ränk lisas võrdluseks, et üle 1000-eurose üüriga korterite puhul on omanikud uue üürniku leidmiseks viimastel kuudel kohati kuni 20 protsendi võrra pidanud hinda alla tooma.

Vale hinna küsimise korral riskitakse nii üüritulust ilma jäämise kui ka lisakuluga, sest tühja korteri eest tuleb omanikul ka kommunaalkulud kinni maksta,

lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!