860x100 kriisi paasterongad
14.11.2019 Neljapäev

Keskpank: tööhõive on pessimistlikest ootustest hoolimata suurenenud

Pildil Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaare
Pildil Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaare Foto: SCANPIX
Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaare sõnul on tööhõive töötlevas tööstuses suurenenud hoolimata tööandjate pessimistlikest ootustest. 

"Seda saab ühelt poolt selgitada sellega, et Eesti tööstusettevõtted on pigem seotud USA turgude käekäigust sõltuvate tarneahelatega ja Euroopa tööstuse probleemid on neid vähem mõjutanud. Teisalt võivad ettevõtted tööjõupuuduse olukorras hoiduda oma töötajate arvu vähendamisest, kui nad usuvad, et võimalikud tagasilöögid turunõudluses on ajutised," märkis ökonomist pressiteates.

Tänavu kolmandas kvartalis langes tööpuuduse määr erakordselt madalale, kõigest 3,9 protsendile. Tööjõu-uuringu andmetel on see ühtlasi madalaim töötuse määra hinnang alates Eesti taasiseseisvumisest, teatas keskpank. 

"Seejuures on rõõmustav, et tööturul osales aastataguse ajaga võrreldes veidi suurem osa tööealistest, ja ka tööhõive kasvas. Tööturu heasse seisu panustas piirkondadest kõige rohkem Tallinn," märkis ökonomist pressiteate vahendusel.

Majandussektoritest jätkus kolmandas kvartalis hõive kiire kasv teenindussektoris. Riigisektoris suurenes hõive seejuures kiiremini kui erasektoris.

Kolmandas kvartalis oli töötuse määr 3,9 protsenti, tööjõus osalemise määr 71,9 protsenti ja tööhõive määr 69 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes