25.02.2021 Neljapäev

Kaubandussektor rakendab vabatahtlikult viirusetõkkeks piiranguid

Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmisid avaliku kokkuleppe rakendada vabatahtlikult eneseregulatsioonina piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel ning kutsub ka liitu mittekuuluvaid kaubandusettevõtteid samu ohutusmeetmeid kasutusele võtma.

Kaubanduskeskustes lülitatakse välja avalik wifi.
Kaubanduskeskustes lülitatakse välja avalik wifi. Foto: pixabay

Liikmed on Kaupmeeste Liidu teatel kokku leppinud rakendada käitumisnorme alates esmaspäevast – või kus võimalik, laupäevast – kuni märtsi lõpuni. 

Avaldusele allakirjutanud lisavad kaubanduskeskuste ja kaupluste sisekorraeeskirjadesse nõuded, et töötajad ja külastajad peavad kandma maski ning lubavad teha kõik endast oleneva, et töötajad ja külastajad kannaksid maski, sealhulgas lubatakse palgata turvatöötajad kaubanduskeskuste ustele maskikandmise kohustust kontrollima ja külastajate tähelepanu sellele nõudele juhtima.

Samuti lubatakse sulgeda kaubanduse üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad ning lülitada välja avalik Wi-Fi ja teha endast olenev, et kaubanduskeskustes ning kauplustes ei toimuks ajaveetmist.

Lisaks ei lubata üldkasutatavatel pindadel aktiivmüüki, kauplustes degusteerimisi ning peatatakse inimesi poodlema kutsuvad suuremahulised allahindluskampaaniad füüsilistes poodides. Viimane eeskiri ei puuduta siiski tavapäraseid toodete hinnaalandusi.

Kaupmeeste Liidu avaldusele allakirjutanud kinnitavad sealjuures, et suured kaubanduskeskused on ühed paremini ventileeritud ruumid Eestis ning iga külastaja kohta on põrandapinda 25–50 ruutmeetrit ka tipptunni ajal.  

Liit kutsub üles ka kõiki liitu mittekuuluvaid kaubanduskeskusi ja kaupmehi tulema kaasa loetletud piirangutega ja panustama ohutu ostude sooritamise keskkonna hoidmisse, sest see võimaldaks organisatsiooni sõnul vältida kaubanduspindade sulgemist.

Avaldusele on siiani alla kirjutanud liidu liikmed Ülemiste keskus, Viru keskus, Kristiine keskus, Rocca al Mare keskus, Tallinna ja Tartu Kaubamaja, Stockmann, Port Artur, K-Rauta, Euronics, Jysk, Büroomaailm, Baltman, ABC King, Shu, I.L.U., Põldma Kaubandus, Selver, Rimi, Prisma, Jungent, Keila TÜ, Coop Eesti, Coop Põlva ja Jardin lilled.

Samuti annavad lubaduse täiendavaid piiranguid vabatahtlikult endale võtta Kaupmeeste Liitu mittekuuluvad kaubanduskeskused Lasnamäe Centrum, Nautica, T1, Mustamäe keskus, Tasku keskus, Postimaja, CC Plaza, Astri keskus, Balti Jaama turg, Keskturg, Lõunakeskus, Pärnu keskus ja Fama keskus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes