10.02.2022 Neljapäev

Valitsus kinnitas COVID-i tõendi kaotamise välistingimustes

Valitsus võttis vastu korralduse, millega kaotatakse alates 14. veebruarist COVID-i tõendi nõue kõigile õues toimuvatele üritustele ja tegevustele.

Välisüritustel ei ole seni olnud kellaajapiiranguid ning uue korraldusega neid ka ei kehtestata.
Välisüritustel ei ole seni olnud kellaajapiiranguid ning uue korraldusega neid ka ei kehtestata. Foto: pixabay

Korraldus puudutab kõiki õues asuvaid kohti ja tegevusi, kus siiani COVIDi-tõendi nõue oli: näiteks spordi- ja kultuuriüritustel, spordirajatistel, meelelahutuses, toitlustuses ja näitustel, teatas valitsuse pressiesindaja.

Õues toimuvatel üritustel tuleb viiruse leviku riski silmas pidades siiski vältida inimeste tihedat kogunemist, arvestada lubatud osalejate või pealtvaatajate arvuga ja neid vajadusel hajutada, et koos viibitaks võimalikult lühikest aega. Ka õues toimuvatel üritustel on soovitatav kanda maski, kui tegevus seda võimaldab.

Välisüritustel ei ole seni olnud kellaajapiiranguid ning uue korraldusega neid ka ei kehtestata.

Uus kord ei laiene ajutistele siseruumidele nagu ürituse läbiviimiseks püstitatav telk, kus kehtib endiselt COVIDi tõendi nõue. Endiselt jääb ürituste ja tegevuste korraldajale alles ka võimalus kehtestada nakkuse kontrolli all hoidmiseks valitsuse korralduse nõuetest rangemad reeglid.

COVID-i tõendi kaotamise nõuet välisüritustel toetasid nii terviseamet kui ka valitsust nõustav teadusnõukoda. Samasisulise kabinetiotsuse tegi valitsus teisipäeval.

right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255