27.09.2018 Neljapäev

Kaks India firmat kavatsevad Leetu investeerida 200 miljonit eurot

Kaks India firmat plaanivad investeerida ligemalt 200 miljonit eurot plekkpurgi- ja tekstiilivabrikutesse Leedus, mis peaks kokku looma umbes 1700 uut töökohta ja mis oleks üks Leedu ajaloo suurimaid välisinvesteeringuid.

Leedu India kaubanduskoja president Alina Adomaitytė kinnitas BNS-ile, et plaani taga on India ettevõtted SVP Global Ventures ja Elegant Industries. 25. septembril osales Adomaityte ka vastava kavatsuse protokolli allkirjastamisel riigi majandusministeeriumi ja kahe ettevõtte poolt.

"Nad on Euroopa turgu viimasel kahel aastal uurinud ja valisid lõpuks välja Leedu," sõnas kaubanduskoja juht. "Meie riik, selle selge maksusüsteem ja geograafiline asetus on nende jaoks ideaalne."

Mumbai börsil märgitud SVP Global Ventures plaanib investeerida 97 miljonit eurot tekstiilivabrikusse, kus loodaks umbes 1500 uut töökohta. Elegant Industries plaanib luu aga 200 töökohta 95 miljonit eurot maksvas plekkpurkide tehases.Tehased peaksid valmima 2020. aastal.

"Ettevalmistused algavad järgmisel kuul ja töö projektide kallal tuleva aasta esimeses kvartalis," sõnas Adomaitytė. "Meil pole veel kõiki andmeid, aga kaalume kahte varianti: Rokiskis ja Klaipėda erimajandustsoon. Prioriteet on Rokiskisel ja Klaipėda on meie varuplaan, juhuks kui midagi muutub."

Möödunud suvel alustas Saksa autoosade tootja Continental Leedus 95 miljonit eurot maksva tehase rajamist, mis on praeguse seisuga suurim välisettevõtte investeering Leetu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!