16.04.2020 Neljapäev

Facebooki Libra esitles muudetud digiraha projekti

Facebooki loodud digiraha ühendus Libra Association avalikustas neljapäeva plaani taotleda heakskiitu riiklike vääringutega seotud digivaluutade loomiseks, muutes see läbi oma esialgset ambitsioonikamat, kuid keskpankade kriitika pälvinud algatust.
Facebooki Libra esitles muudetud digiraha projekti
Facebooki Libra esitles muudetud digiraha projekti

Šveitsi regulaatoritele esitatud plaan võib kujuneda oluliselt tagasihoidlikumaks kui ambitsioonikas digiraha algatus, millega tuldi välja läinud aastal ja mis pälvis hukkamõistu keskpankuritelt üle maailma.

Uue plaani järgi loodaks mitu niinimetatud "stablecoini", mis oleks fikseeritud kursil seotud reaalsete valuutadega nagu USA dollar ja euro.

Libra Associationi teatel muudeti plaane pärast esialgsele ettepanekule esitatud kommentaaride ja kaebuste ülevaatamist.

"Peamine mure oli, et mitmevaluutaline Libra Coin võib häirida rahapoliitilist suveräänsust ja rahapoliitikat," teatas Libra Association. "Seetõttu täiustame Libra võrgustikku ühevaluutaliste stablecoinidega, lisaks mitmevaluutalisele Librale."

Ühendus taotleb Šveitsi võimudelt heakskiitu digimaksete töötlemiseks ja plaanib end Ühendriikides registreerida rahateenuste firmana, ütles Libra kõneisik.

Keskpankurid ja teised on väljendanud muret, et Libra võib anda hoobi riikide rahapoliitilisele suveräänsusele ja liialt mõjuvõimu Facebookile. Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire ütles läinud aasta lõpus: "Libra ei ole Euroopas teretulnud."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!