26.08.2021 Neljapäev

Facebook toob tänavu turule digitaalse rahakoti

Facebook on valmis turule tooma digitaalse rahakoti, mis võimaldaks kasutajatel krüptorahasid salvestada, teatas firma üks juhtidest eile USA ajakirjandusele antud usutluses. 

 Facebook on valmis turule tooma digitaalse rahakoti.
Facebook on valmis turule tooma digitaalse rahakoti. Foto: pixabay

Facebooki krüptoüksuse juht David Marcus ütles uudissaidile The Information, et firma juhtkond on pühendunud digitaalse rahakoti Novi käivitamisele veel selle aasta jooksul.

Marcus märkis, et ta eelistaks näha Novi käivitamist samaaegselt digivaluuta Diemiga, mida firma samuti arendab ja mis on seotud dollariga, kuid Diemi valmimisaeg pole selge.

"Kõik sõltub sellest, kui kaua läheb aega, kuni Diem reaalselt otseülekannetesse läheb ja see pole asi, millega ma isiklikult tegelen," rääkis Marcus.

Facebook kõneles 2019. aastal krüptoraha käivitamisest, mille nimeks pidi siis saama Libra. Projekt ei saanud aga Šveitsi regulaatorite heakskiitu eeskätt turvalisuse ja usalduväärsusega seotud kahtluste tõttu.

Libra sai detsembris 2020 uueks nimeks Diem ning selle arendus liikus Šveitsist USA-sse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!