18.02.2022 Reede

Krüptoraha maksustamise hetk

Krüptoraha maksustamisel ei ole Eestis erireegleid. See tähendab, et krüptoraha ostu-müügitehinguid käsitatakse kasuna vara võõrandamisest tulumaksuseaduse § 15 lõike 1 mõistes.

Krüptoraha maksustamisel ei ole Eestis erireegleid.
Krüptoraha maksustamisel ei ole Eestis erireegleid. Foto: pixabay

Seega tulumaksuga maksustatakse kasu krüptoraha müügist või vahetamisest. Kusjuures tulumaksuga maksustatakse nii kasu müügi või vahetamise korral eurodesse või ka muusse krüptorahasse (nt Bitcoin, Ethereum, Litecoin vm) Kahju arvesse võtta ei saa. 

Täpsem info Maksu- ja Tolliameti kodulehel erakliendi rubriigis „Krüptoraha“.

Näiteks kui te saate krüptorahas töötasu, siis on tööandjal kohustus igakuiselt deklareerida ja tasuda teie töötasult kõik tööjõumaksud. Tööandja arvestab väljamakse kuupäeva seisuga krüptoraha turuhinna eurodesse ja deklareerib töötasu vastavalt eurodes. Tööandja deklareeritud andmed on eeltäidetud teie tuludeklaratsioonis tabeli 5.1 I osas. 
Samas kui tööandja ei ole oma kohustust täitnud, kuid te olete krüptorahas töötasu saanud, siis tuleb see teil endal deklareerida tuludeklaratsioonis tabeli 5.1 II osas ja näidata saadud töötasu eurodes. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!