860x100 kriisi paasterongad
19.10.2016 Kolmapäev

Ettevõtluskonto pälvis ettevõtlusorganisatsioonide heakskiidu

Rahandusministeeriumis väikeettevõtjate jaoks kavandatava ettevõtluskonto mõte pälvis rahandusministri kohtumisel ettevõtlusorganisatsioonide ja riigiasutuste esindajatega esialgse heakskiidu.

„Ettepanek luua mikroettevõtlust soodustav bürokraatiavaba ettevõtluskonto sai positiivset tagasisidet ning rahandusministeerium jätkab koostööpartnerite ettepanekuid arvestades tööd ettevõtluskonto kontseptsiooniga,“ ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel.

Ministeerium kavandab uut täielikult aruandlusvaba ettevõtlusvormi väikeettevõtjatele, kelle tulu ei ületa 25 000 eurot aastas.

Loodav ettevõtlusvorm on mõeldud eeskätt neile, kes täna teistele inimestele oma teenuseid või kaupu pakuvad ning kellel ei ole suuri kulusid töövahenditele. Samuti neile ettevõtjatele, kelle tulud ettevõtlusest on pigem väikesed ja seetõttu kulud raamatupidamisele ei tasuks ära.

Minister Sester on öelnud, et ettevõtluskonto annab lihtsa võimaluse olla aus maksumaksja, sest puudub bürokraatia ja maksukoormus on madalam.

Ettevõtluskontot kasutav ettevõtja ei pea esitama ühtki aruannet ega kulutama aega raamatupidamisele. Kõik toimub automaatselt läbi ettevõtluskonto. Laekunud tuludelt kannab pank automaatselt 20 protsenti maksuametile, mis läheb tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kogumispensioni makse katteks. Nii jääb igast teenitud eurost ettevõtjale kätte 80 senti. Kui tasutud maks ületab piirmäära, kaasneb isikul sellega õigus ka ravikindlustusele.

Uute ettevõtlusega alustajate kõrval on ettevõtluskontol ka teine sihtrühm. Erinevate väikeses mahus osutatavate teenuste pealt jäävad praegu sageli maksud maksmata. Summad on enamasti väikesed ja nende üle arvepidamine ja deklareerimine nõuab vaeva. Ettevõtluskonto annab sellistel juhtudel lihtsa võimaluse olla aus maksumaksja.

Kohtumisel rahandusministriga osalesid teiste hulgas kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, maksumaksjate liidu tegevjuht Lasse Lehis, omanike keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna, Uber Baltikumi juht Enn Metsar ning jagamismajanduse edendajad Hannes Lents ning Keiu Roosimägi, Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni president Kersti Kracht ja kommunikatsiooni- ja õigusdirektori Kristi Hunt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes