18.10.2022 Teisipäev

Pentus-Rosimannus astub rahandusministri kohalt tagasi

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus teatas täna sotsiaalmeedias, et astub ametist tagasi ja lahkub poliitikast.

Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister
Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister Foto: Stenbocki maja

"Head sõbrad, tõmban täna [teisipäeval – toim.] joone alla ühele 19-aastasele etapile oma elus. Lõpetan väga pingelisi, aga ka väga huvitavaid aegu ja suuri otsuseid sisaldanud tegevuse Eesti poliitikas," kirjutas Pentus-Rosimannus. "Minu töö selles valitsuses on tehtud ja ma astun rahandusministri ametist tagasi, et anda teed järgmistel valimistel kandideerijatele ning keskenduda ise Euroopa Kontrollikoja liikme tööga seotud ettevalmistusele," lisas ta. 

Pentus-Rosimannus selgitas, et otsus poliitikast lahkuda tähendab, et ta ei naase riigikokku, vaid siirdub paariks kuuks vanemapuhkusele. "Ma ei kandideeri kevadistel riigikogu valimistel ja lahkun Euroopa Kontrollikoja liikme ametisse kinnitamise korral ka Reformierakonna aseesimehe kohalt ja juhatusest," kinnitas ta. 

Reformierakonna juhatus koguneb erakonna teatel teisipäeval erakorraliselt, et arutada muudatust erakonna valitsusdelegatsioonis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference