860x100 kriisi paasterongad
10.04.2017 Esmaspäev

Eksport kasvas veebruaris aastaga 6 protsenti

Kaupade eksport kasvas tänavu aastavõrdluses 6 protsenti 975,9 miljoni euroni ning import 1 protsendi 1,07 miljardi euroni, teatas statistikaamet.

Tänavu veebruaris eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 1 miljardi euro väärtuses ning imporditi Eestisse 1,1 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 97 miljonit eurot, kui aasta varem oli see 140 miljonit eurot.

Kaupade ekspordi peamised sihtriigid olid veebruaris 16 protsendiga Soome, 14 protsendiga Rootsi ja 8 protsendiga Läti. Eksport kasvas enim Hollandisse 27 miljoni euro võrra, 17 miljoni euro võrra Venemaale ning 12 miljoni euro võrra Hiinasse. Hollandisse suurenes peamiselt mineraalsete toodete, Venemaale mehaaniliste masinate ning Hiina elektriseadmete väljavedu. Eksport kahanes enim Rootsi.

Kaupadest eksporditi enim elektriseadmeid, puitu ja puittooteid ning mineraalseid tooteid. Väljaveo suurenemist mõjutas mineraalsete toodete, mehaaniliste masinate ning keemiatööstuse tooraine ja toodete eksport. Samal ajal vähenes elektriseadmete väljavedu.

Eesti päritolu kaupade osatähtsus moodustas veebruaris 75 protsenti kogu ekspordist. Eesti päritolu kaupade ekspordi kasvu mõjutas enim mineraalsete toodete, sealjuures põlevkivikütteõli, mehaaniliste masinate ning puidu ja puittoodete väljaveo suurenemine.

Eesti päritolu kaupa veetakse enim Rootsi, Soome ja Hollandisse. Kõige enam kasvas Eesti päritolu toodete väljavedu 28 miljoni euro võrra Hollandisse ning vähenes 43 miljoni euro võrra Rootsi.

2017. aasta veebruaris imporditi kõige enam kaupu 13 protsenti Soomest, 11 protsenti Saksamaalt , 9 protsenti Rootsist ja 9 protsenti Leedust. Kõige rohkem kasvas import Venemaalt ja Taanist ning enim kahanes import Ungarist.

Kaupadest imporditi Eestisse enim elektriseadmeid, mineraalseid tooteid, mehaanilisi masinaid, põllumajandussaaduseid ja toidukaupa, transpordivahendeid ning keemiatööstuse toorainet ja tooteid. Enim kasvas mineraalsete toodete, sealjuures mootorikütuse, ja kahanes elektriseadmete sissevedu.

2017. aasta veebruaris langes väliskaubanduse ekspordi mahuindeks 14 protsenti ja impordi mahuindeks kasvas võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 3 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes