24.09.2018 Esmaspäev

EK kutsus uurima Danske Banki rahapesuskandaali

Euroopa Komisjon kutsus korraldama Euroopa Liidu uurimise, et selgitada välja regulatsiooni puudused, mis viisid rahapesuskandaalini Taani Danske Bankis.

19. septembril avaldatud Danske tellitud välisaudit, mis käsitles Danske Eesti filiaali tegevusi aastatel 2007-2015 näitas, et panga Eesti üksuse 10 000 mitteresidendist kliendist olid enamik kahtlased ning tõenäoliselt on suur osa panga toonasest 200 miljardi eurosest tehingute voostki probleemne.

Euroopa Komisjon saatis kirja Euroopa Pangandusjärelevalveametile (EBA), paludes tal kasutada täielikult oma volitusi, et uurida, mis juhtus Danske Eesti üksuse monitooringuga, ütles EK kõneisik Christian Wigand 23. septembril AFP-le.

Ajaleht Financial Times kirjutas, et Euroopa Komisjoni kirjas EBA-le kutsuti uurijaid välja selgitama võimalikud Euroopa Liidu seaduse rikkumised või mittetäitmised nii Eesti kui Taani finantsinspektsiooni poolt. Samuti paluti uurimine korraldada kiireloomuliselt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes