14.01.2019 Esmaspäev

Eesti tööstustoodangu kasv oli novembris EL-i riikide kiireim

Novembris oli Eesti tööstustoodangu 7,9-protsendiline aastakasv Euroopa Liidu (EL) riikide seast suurim.

Novembris langes EL-i tööstustoodang aasta varasemaga võrreldes 2,2 protsenti ja euroalal 3,3 protsenti. Kiireim aastakasv oli 7,9 protsendiga Eestis, meile järgnesid Poola 5,3 protsendiga ja Ungari 3,5 protsendiga, selgub Eurostati andmetest.

Tööstustoodang langes novembris aastaga enim Iirimaal, kus langus ulatus 9,1 protsendini. Saksamaa tööstustoodang kahanes 5,1 protsenti, Portugalis 2,9 protsenti ja Hispaanias 2,8 protsenti. Lätis kahanes tööstustoodang aastaga 0,6 protsenti, Leedu näitas aga 2,9-protsendilist kasvu.

Oktoobriga võrreldes langes EL-i tööstustoodang 1,3 protsenti ja euroalal 1,7 protsenti. Ka kuuvõrdluses oli Eesti tööstustoodangu kasv EL-i kiirem ehk 4,5 protsenti. Eestile järgnesid Kreeka 3,1 protsendiga ja Malta 2,6 protsendiga.

Suurim langus oli 7,5 protsendiga Iirimaal, millele järgnesid 2,5 protsendiga Portugal ning 1,9 protsendiga Saksamaa ja Leedu. Lätis kasvas toodang oktoobriga võrreldes 1 protsendi võrra

Võrreldes aasta varasemaga kahanes EL-is vahekaupade tootmine 2,2 protsenti, energiatoodang 4,3 protsenti, kapitalikaupade toodang 3 protsenti ja kestvuskaupade toodang 1,4 protsenti. Kulukaupade tootmine kasvas novembris aastaga 0,7 protsenti.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!