18.10.2018 Neljapäev

EBRD ostab kuni 150 miljoni eest Luminori võlakirju

Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) ostab Luminori keskmise tähtajaga laenuprogrammi (EMTN) raames kuni 150 miljoni euro eest ühendpanga eelisvõlakirju, toetamaks Luminori saama iseseisvaks baltikumiüleseks finantsinstitutsiooniks.

Esialgne 60 miljoni eurone investeering Luminori tehti 350 miljoni euro suuruse esmakordse võlakirjaemissiooni käigus, teatas EBRD.

Baltikumi, Põhjamaade, Ühendkuningriigi, Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola investoritega septembris peetud kohtumiste tulemusena viis Luminor Pank AS 10. oktoobril läbi eduka võlakirjaemissiooni. Kokku märgiti võlakirju 400 miljoni euro ulatuses, mille tulemusel emiteeris Luminor lõplikult 350 miljoni euro väärtuses võlakirju.

Võlakirju märkisid institutsionaalsed investorid Baltikumist ja mujalt Euroopast, kokku 14 riigist. Rahvusvahelise reitinguagentuuri Moody'se eeldatav krediidireitingu võlakirjadele on Baa2 ehk stabiilne.

"350 miljoni euro väärtuses esmakordne võlakirjade avalik pakkumine  ja enam kui 40 investori huvi üle kogu Euroopa näitavad meie tugevust," ütles Luminor Grupi tegevjuht Erkki Raasuke.

Võlakirjaemissioon on osa Luminori strateegiast asendada emapankade rahastus stabiilse rahastusega finantsturgudelt ning kasvatada ka järk-järgult hoiusteportfelli. "Kahtlemata on Luminor üks Baltikumi huvitavamaid investeerimisobjekte," lisas Raasuke.

Luminori Treasury & ALM osakonna juhi Max Ehrengreni sõnul astuti võlakirjade emiteerimisega oluline samm saamaks iseseisvaks baltikumiüleseks pangaks.

Võlakirjade emiteerijaks oli Luminor Bank AS Eestis, arvestades nii Luminori peatselt muutuvat omandistruktuuri kui ka käimasolevat piiriülest ühinemist, mille tulemusel saab 2019. aasta jaanuarist Eesti üksus grupi peakontoriks ning Läti ja Leedu üksused filiaalideks.

EBRD on investeerinud Balti riikidesse alates nende iseseisvumise taastamisest 1991. aastal. Praeguseks on kokku investeeritud ligi 250 projekti üle 2 miljardi euro.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes