10.04.2019 Kolmapäev

EAS aitab firmadel Euroopa Komisjonist toetust saada

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) aitab innovatsiooni loovatel ettevõtetel Euroopa Komisjonist toetust saada, põhitoetus ulatub kuni 2,5 miljoni euroni.

Euroopa Komisjon plaanib investeerida järgmisel kahel aastal üle 2 miljardi euro, et toetada teaduspõhist kõrgetasemelist tehnoloogiat ning innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärk on toetada innovatsiooni arendamist tasemeni, kus ettevõtted suudavad kaasata erainvesteeringuid. Avanenud on mitmed taotlusvoorud ning EAS ja Eesti Teadusagentuur saavad ettevõtteid taotlemisel nõustada, teatas EAS.

"Mitmed Eesti kiiresti arenevad ettevõtted nagu näiteks Skeleton, Cybernetica ja Mobisolutions on oma arendustegevusteks Euroopast toetusraha saanud ning ka praegu on voorud taotlemiseks avatud," ütles EAS-i ettevõtluse keskuse strateegia ja tootearenduse valdkonnajuht Inge Laas pressiteate vahendusel.

Väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud toetus jaguneb kaheks. Sügiseni on võimalik oma äriplaani korralikuks läbimõtlemiseks taotleda ettevalmistustoetust ning selle maht on kuni 50 000 eurot. "Toetust võib kasutada näiteks turu-uuringu läbiviimiseks ning intellektuaalomandi või teostatavuse analüüsiks," rääkis Laas.

Põhitoetus ulatub kuni 2,5 miljoni euroni ning Euroopa Komisjon valmistab ette ka rahastamise edasiarendust ehk spetsiaalset riskikapitalifondi, mille tulemusel võib maksimaalse toetuse maht innovatiivsete tehnoloogiate arendamisel kasvada kuni 15 miljoni euroni.  

Laasi sõnul on põhitoetus mõeldud tootearenduseks, prototüüpide loomiseks ja katsetamiseks, et oma maailmamuutev toode turule tuua. "EAS-i roll on sellistele innovaatilistele ettevõtetele nõustamist pakkuda, seega kutsun huvitatud ettevõtjaid meiega ühendust võtma," selgitas Laas.

Euroopa Innovatsiooninõukogu on osa laiemast süsteemist, mille loomisega EL tegeleb ning mille eesmärk on viia Euroopa strateegiliste tehnoloogiate ja innovatsiooni esirinda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes