28.03.2023 Teisipäev

E-Betoonelement plaanib koondada 75 töötajat

Raudbetoonist ehituslahenduste tootja E-Betoonelement sulgeb oma Tamsalu tehase, koondades tootmise Harjumaale Harkusse; kahe tehase peale kaotab töö kokku 75 inimest ehk umbes 40 protsenti töötajatest.

E-Betoonelement sulgeb oma Tamsalu tehase, koondades tootmise Harjumaale Harkusse.
E-Betoonelement sulgeb oma Tamsalu tehase, koondades tootmise Harjumaale Harkusse. Foto: E-Betoonelement

Töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel kinnitas, et töötukassa on saanud E-Betoonelemendilt esialgse teate 75 inimese koondamise plaani kohta. "Esimese koondamisteate kohaselt on see arv 75, aga lõplik number selgub pärast teise koondamisteate esitamist," ütles Koppel BNS-ile.

Ettevõtte juhatuse liikme Vaido Leoski sõnul on sulgemise põhjuseks uute tellimuste vähesus. "Põhjamaade ja Baltikumi ehitusturg on languses ning uusi projekte algatatakse vähe. Eriti märkimisväärne on elamuehitussektoris uute projektide edasilükkumine. Ebakindel olukord kestab meie hinnangul veel mõnda aega. Ettevõte viib oma tootmisvõimsused vastavaks turu nõudlusega," selgitas Leosk BNS-ile.

Ta nentis, et kahjuks kaasneb sellega ka töötajate vähendamise vajadus. "Töötukassaga kokkuleppel toimub koondatavatele töötajatele infopäev aitamaks uusi töökohti leida. Vajadusel toetab ettevõte psühholoogilise abiga," rääkis juhatuse liige.

Leosk märkis, et kokkulepped klientidega püsivad ja ettevõte jätkab sama toodete nomenklatuuri tarnimist. "Tootmine koondatakse Harku tehasesse ja kaasatakse Baltikumi teisi tehaseid Lätis. Kliendid teenindamata ei jää," kinnitas ta ja lisas, et tehas on kavas nõudluse paranedes taaskäivitada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!