25.09.2018 Teisipäev

Blackstone on valmis Baltikumis SEB ja Swedbankiga konkureerima

Luminori enamusosalust osta plaaniv USA investeerimishiid Blackstone ei karda konkurentsi SEB ja Swedbankiga, investeeringust väljumisplaan on Blackstone'il juba olemas ja investeering ei ole USA saadetud geopoliitiline sõnum, kirjutab ärileht Verslo Zinios.

"Me oleme valmis SEB ja Swedbankiga konkureerima. Meiega koos on aktsionäride hulgas ka kaks Põhjamaade panka, seega me ei karda konkurentsi," ütles Blackstone'i vanemdirektor Nadim El Gabbani lehele.

El Gabbani sõnul hakkab Blackstone mõtlema investeeringust väljumisele alles siis, kui Luminor saab juhtkonna soovitud seisukorda. Samas lisas El Gabbani, et kõige tõenäolisem väljumisstrateegia on ettevõtte börsile viimine.

Septembri keskel teatasid Põhjala pangad Nordea ja DNB, et müüvad miljardi euroga 60-protsendilise osaluse Baltikumis tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele.

Blackstone on üks maailma suuremaid investeerimisfirmasid, selle valitseda on ligikaudu 440 miljardi dollari väärtuses varasid üle kogu maailma. Ettevõtte investeerimisfondid keskenduvad börsivälistele ettevõtjatele, kinnisvarale, riigivõlakirjadele, börsil noteeritud ettevõtjatele, mitteinvesteerimisjärgu võlakirjadele, reaalvarale ja järelturgudele kogu maailmas.

Luminor asutati 2017. aastal, kui ühinesid Nordea ja DNB Baltikumi üksused. Kokkulepe ühinemiseks sõlmiti juba 2016. aasta augustis. Enne tehingut Blackstone'iga kuulus DNB-le Luminorist 43,5 protsenti, Nordeale ülejäänud. Pank võttis üle 930 000 DNB klienti ning 350 000 Nordea klienti. Luminoril on kokku 3000 töötajat ning pank on Baltikumi suuruselt kolmas. Varasid on Luminoril enam kui 15 miljardi euro jagu.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!