14.12.2021 Teisipäev

Aas: energiahinna kompenseerimise rakendus käivitub tuleval nädalal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul käivitub energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakendus plaanide kohaselt järgmisel nädalal.

Taavi Aas, majandus- ja taristuminister
Taavi Aas, majandus- ja taristuminister Foto: Stenbocki maja

Jaanuar, järgmise aasta algus on see, kui saab neid toetusavaldusi hakata esitama ja seda toetust saab ka tagasiulatuvalt, nii et see ei tähenda seda, et kui rakendus on hiljem tööle läinud, et siis inimesed varasemate kuude eest seda raha kätte ei saaks,

ütles Aas eile riigikogus saadikute küsimustele vastates.

Ministri sõnul tuleb energiahindade tõusu šoki leevendamiseks meetmeid rakendada kompleksselt. Ta märkis, et peab praegu kõigepealt oluliseks kiireid meetmeid ehk maksumeetmeid, toetusi.

Mis puutub börsilt lahkumist, siis neile, kes soovivad jätkuvalt börsil olla, võiks see võimalus Aasa sõnul ka olla. Kuid kindlasti peaks ministri hinnangul olema ka alternatiiv neile, kes ei soovi börsil olla.

"Täna tõesti on selleks alternatiiviks fikseeritud hinnaga elektripaketid. Neid pakette kasutab päris suur osa Eesti elanikkonnast ja nendes pakettides suuresti hinnatõusu täna olnud ei ole. Nii et ka see võimalus on täiesti olemas, jätkuvalt nende pakettidega jätkata," lausus Aas. 

Majandus- ja taristuminister esines esmaspäeval riigikogu täiskogu istungil poliitilise avaldusega energiahindade kohta.

"Sajandi suurim energiakriis on kestnud lühikest aega, kuid see on juba valusalt mõjutanud suure osa Eestimaa inimeste toimetulekut ja igapäevaelu. Novembrikuu energiaarved on juba peredeni ja ettevõteteni jõudnud ja reaalsus on karm. Kui me üheskoos midagi ette ei võta, siis jäävadki igakuised hinnašokid meid saatma. Praegu räägime valdavalt igakuistest kommunaalkuludest. Kaugel ei ole aga aeg, kui hinnatõus jõuab krõbedamate hindade kujul toidukauplustesse, transpordisektorisse ja hakkab otseselt mõjutama töökohti," ütles Aas oma avalduses. 

Minister Aas kutsus ühtlasi parteisid üles lõpetama erakondlikud vägikaikaveod ja keskenduma Eesti inimeste toetamisele. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!