15.03.2022 Teisipäev

President Karis kuulutas välja kolm seadust

President Alar Karis andis heakskiidu seadusemuudatustele, mis puudutavad meretööd, vedelkütust ja autoveosõitjaid.

President Alar Karis andis heakskiidu seadusemuudatustele, mis puudutavad meretööd, vedelkütust ja autoveosõitjaid.
President Alar Karis andis heakskiidu seadusemuudatustele, mis puudutavad meretööd, vedelkütust ja autoveosõitjaid. Foto: pixabay

Meretöö seaduse muutmise seadusega võetakse Eesti õigusesse üle ILO (Rahvusvaheline Tööorganisatsioon) meretöö konventsiooni 2018. aastal vastu võetud muudatused. Need puudutavad meretöölepingu kehtivust ja laevapere liikmele töötasu maksmist olukorras, kus laevapere liige on ebaseaduslikult kinni peetud relvastatud röövi või piraatluse tõttu.

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse ja Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse muutmise seadus näeb ette vähendada põllumajandus- ja kalandussektoris kasutatava erimärgistatud diislikütuse väärkasutamist ja suurendada aktsiisilaekumist.

Autoveoseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadusega viiakse autoveoseadus, Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seadus ja teised seadused vastavusse Euroopa Liidu maanteepaketti kuuluvate direktiivide ja otsekohalduvate määrustega. Maanteepaketi eesmärk on tagada sõidukijuhtidele nõuetekohased töötingimused ja sotsiaalkaitse ning autoveoettevõtjatele ausa konkurentsi tingimused.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!