Esmaspäev, 13 Jaanuar 2014 13:26

Kas enne töölähetust tuleb välja maksta päevarahad?

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Anne Simmulmann, Lõuna inspektsiooni tööinspektor-jurist
Anne Simmulmann, Lõuna inspektsiooni tööinspektor-jurist Tööinspektsioon

Kas tööandjal on kohustus maksta töötajale enne töölähetust välja päevarahad ja muud avansilised maksed ning kas töötaja peab eelnevalt tegema taotluse päevarahade saamiseks või peab tööandja need ka taotluseta eelnevalt välja maksma?

Vastab Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Simmulmann:

TLS § 40 lg 4 alusel on töötajal õigus nõuda töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist enne töölähetuse algust. Seega tehakse ettemakse töötaja taotlusel.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes