14.08.2023 Esmaspäev

Kahest firmast saadetakse välisriiki töölähetusse kummastki üks töötaja Esile tõstetud

Kahest firmast saadetakse töölähetusse kummastki üks töötaja. Firma A ostab enda nimel nii lennupiletid kui ka majutuse. Kuna lähetus on välisriiki, on arved käibemaksuta. Kuidas tuleb korrektselt vormistada firmal A dokumendid, et firma B tasuks poole kuludest? Kas firmal A tekib käibemaksuga käive või saab esitada lihtsalt rahalise nõude ilma käibemaksuta? Lähetus ei ole seotud ühise tööprojektiga.
Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:
Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW: Foto: RUP

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Käibemaksuseaduse §3 punkt 4 sätestab: Maksukohustuslane peab arvestama käibemaksu käesoleva seaduse § 1 lõikes 1 nimetatud tehingutelt ja toimingutelt, kusjuures käesoleva seaduse § 1 lõike 1 punktis 1 nimetatud käibe puhul peab ta maksma...

Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255