06.07.2017 Neljapäev

Valitsus arutab juhatuse liikmete töötuna arvele võtmise lubamist

Valitsus arutab neljapäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni algatatud eelnõu, millega nähakse ette tingimused töise sissetuleku kaotanud äriühingu juhatuse liikme töötuna arvele võtmiseks.

Äriühingu juht võetakse pärast töö kaotamist töötuna arvele ainult juhul, kui ta ei saa äriühingu juhi tasu, kuid on viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva saanud sissetulekut teiselt töölt, millelt on peetud kinni töötuskindlustusmaks. Näiteks on ta töötanud töölepinguga, osutanud teenust võlaõigusliku lepinguga, olnud ametnik või muu selline, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Samadel alustel nähakse ette ka füüsilisest isikust ettevõtja ja tema ettevõtte tegevuses osaleva abikaasa töötuna arvelevõtmine.

Eelnõu on ajendatud õiguskantsleri ettepanekust viia kehtiv kord kooskõlla põhiseadusega. Praegu on välistatud inimese töötuna arvele võtmine juhul, kui ta on äriühingu juhatuse liige, kuigi ta võib paralleelselt olnud töötanud töölepinguga ja maksnud töötuskindlustusmaksu. Riigikohus tunnistas vastavad sätted põhiseadusega vastuolus olevaks 11. mail.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!