06.03.2018 Teisipäev

Riigikogu võttis menetlusse kuus eelnõu

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse kuus eelnõu, nende seas ka Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse täiendamise seaduse eelnõu, teatas riigikogu pressiesindaja.

Eelnõuga seatakse kohalikule omavalitsusele piirangud kasutada avalikku raha ajakirjanduslike saadete, reklaami, tasuliste artiklite ja intervjuude ostmiseks. Sellega soovitakse tagada eelarveliste vahendite sihipärasem kasutamine ning vähendada võimalusi administratiivse ressursi kuritarvitamiseks.

Samuti otsustas riigikogu juhatus võtta menetlusse valitsuse algatatud Kaitseliidu seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis lihtsustab Kaitseliidu liikmeks astumist, liikmete üle arvestuse pidamist, tervisekontrolli, sotsiaalseid tagatisi ning ka esmaabi osutamist.

Valitsuse algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu kohaselt saavad kõrge elektrikulude osakaaluga töötleva tööstuse ja infoalase tegevuse sektori ettevõtjad teatud tingimuste täitmisel tarbida elektrit soodsama aktsiisimääraga.

Eelnõuga muudetakse ka alkoholi aktsiisivabastuse loa ja energia aktsiisivabastuse loa väljastamist. Ka täpsustab eelnõu aktsiisiga maksustamata aktsiisikauba hävitamise korda ja täiendatakse alkoholi denatureerimise võimalusi.

Veel võttis riigikogu juhatus menetlusse valitsuse algatatud töölepingu seaduse ning perehüvitiste seaduse muutmise eelnõu, mis näeb ette tasustatud hoolduspuhkuse täisealise sügava puudega isiku töötavale lähedasele või määratud hooldajale.

Eelnõu kohaselt on töötajal õigus saada kalendriaastas kuni viis tööpäeva puhkust täisealise sügava puudega isiku hooldamiseks. Töötajal on puhkusele õigus, kui ta on sügava puudega täisealise vanem, vanavanem, õde, vend, laps või lapselaps. Samuti juhul, kui ta on abikaasa või registreeritud elukaaslane kooseluseaduse tähenduses, eestkostja või kohaliku omavalitsuse määratud hooldaja.

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse ka valitsuse algatatud kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse eelnõu, seadus asendab kehtiva kinnisasja sundvõõrandamise seaduse.

Eelnõu näeb maaomanikule ette täiendavad hüvitised, kui saadakse kokkuleppele, ning kiirmenetluse väga väikeste äralõigete puhul. Lisaks saab edaspidi maaomanikule pakkuda omandamise tasu asemel erinevaid alternatiive nagu kinnisasja vahetamist või maakorralduse ehk kinnisasja piiride muutmise menetlust. Peale selle hüvitatakse maaomanikele asjaajamiskulu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!