13.10.2017 Reede

Pensioniraha kogujad, teie valite!

Tänavu 19. juunil võttis Riigikogu vastu kogumispensionide seaduse ja investeerimisfondide seaduse muutmise seaduse, millega muudeti nii teisest kui ka kolmandast sambast raha väljamaksmise reegleid.
Kertu Fedotov, kindlustuspoliitika osakonna nõunik
Kertu Fedotov, kindlustuspoliitika osakonna nõunik Foto: Rahandusministeerium

Kolmandat sammast puudutavad muudatused on eelkõige seotud just pensioniskeemidega, kuhu teevad oma töötajate eest sissemakseid tööandjad. Kolmandast sambast saab raha välja võtta igal ajal, kuid maksusoodustused rakenduvad väljamaksetele siis, kui inimene on saanud 55-aastaseks. Seega võib öelda, et pensioni maksmisel piirangud praktiliselt puuduvad. Seadusemuudatused andsid siin pooltele õiguse leppida täiendava kogumispensioni kindlustuslepingu sõlmimisel kokku, et väljamakseid ei hakata tegema enne, kui kindlustusvõtja on jõudnud kokkulepitud vanusesse. Seega võib tööandja seada oma töötaja eest kolmandasse sambasse sissemaksete tegemisel tingimuseks, et oleks just nimelt sõlmitud selline leping, mis tagaks, et kogutud raha saab kasutama hakata pensionieas.

Kolmandas sambas saab raha koguda vabatahtlikus pensionifondis või sõlmides täiendava kogumispensioni kindlustuslepingu. Vabatahtlikke pensionifonde puudutav sarnane muudatus jõustus juba aasta alguses, uue investeerimisfondide seaduse kaudu.

Täismahus artiklit saate lugeda ajakirja Raamatupidamisuudised äsja ilmunud oktoobrinumbrist.

Kui Te ei ole jõudnud Raamatupidamisuudiseid veel tellida, saate seda teha SIIT:

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!