17.10.2017 Teisipäev

Pakettreiside direktiiv läbis riigikogus esimese lugemise

Riigikogus läbis esimese lugemise valitsuse algatatud eelnõu, millega võetakse Eesti õigusesse üle Euroopa Liidu pakettreiside ja seotud reisikorraldusteenuste direktiiv.

Seaduseelnõu eesmärk on parandada tarbijakaitset, viies pakettreiside regulatsiooni vastavusse reisiteenuste turul viimastel aastakümnetel toimunud muudatustega, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo esimesel lugemisel.

Valitsuse algatatud turismiseaduse, võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu kohaselt loetakse tulevikus pakettreisiks seda, kui ühelt reisikorraldajalt on soetatud vähemalt kaks reisiteenust korraga.

Pakettreisiga on edaspidi tegu ka siis, kui reis on veebis ühes kohas ise kokku pandud. Samad nõuded kohalduvad eelnõu järgi ka näiteks majutus-, autorendi- ja reisijaveoettevõtetele, mis pakuvad reisijale reisiteenuste kogumeid.

Kui reisija saab reisijaveoettevõttes sama broneerimise käigus peale transporditeenuse valida ka näiteks giidiga ekskursiooni, siis on ka see pakettreis ja reisikorraldaja võtab vastutuse kogu lepingu eest. Eelnõu näeb ette, et pakettreisi korraldajal peab olema tagatis, mis võimaldab tema maksejõuetuse korral reisijad kodumaale tagasi toimetada ja makstud reisitasu tagastada.

Muudatusettepanekute esitamise tähtajaks määrati 31. oktoober.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes