21.02.2019 Neljapäev

Eesti sai 27 seaduse võrra rikkamaks

Kolmapäeval, 20. veebruaril võttis Riigikogu maratonistungil vastu 27 seadust.

Riigikogu võttis vastu mitu kõrgharidust ja kõrgkoole puudutavat seadust.
Riigikogu võttis vastu mitu kõrgharidust ja kõrgkoole puudutavat seadust. Foto: Postimees

Nende seas kohtute seaduse ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse, isikuandmete kaitse seaduse rakendamise seaduse, täitemenetluse seadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (elatise võlgnike survestamine), mis annab riigile jõulisemad võimalused laste elatisraha maksmisest kõrvalehoidjatelt võlgu sisse nõuda.

Vastu võeti ka tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja teiste seaduste muutmise seadus, karistusseadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus, kaubamärgiseaduse, tööstusdisaini kaitse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus ja liiklusseaduse muutmise seadus, mis toob kasutusele täiendavad kiiruskaamerad.

Riikliku statistika seaduse ja avaliku teabe seaduse muutmise seadus ning raamatupidamise seaduse muutmise seadus, millega muudetakse masintöödeldav arve avaliku sektoriga arveldamisel kohustuslikuks. Muudatuste eesmärk on vähendada töömahtu ja ajakulu avaliku sektoriga arveldamisel. Samuti võetakse üle Euroopa Liidu direktiiv e-arveldamisest.

1. septembrist 2019 jõustub uus kõrgharidusseadus, mis lihtsustab kõrgharidusega seotud regulatsioone. Lisaks kiideti heaks Eesti Kunstiakadeemia seadus, Muusika- ja Teatriakadeemia seadus ning Maaülikooli seadus ja Tallinna Ülikooli seadus.

Veel hääletati muinsuskaitseseaduse poolt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes