25.10.2021 Esmaspäev

Kokkuhoid pole alati võit, I osa

Keskmise suurusega ja suured ettevõtted kasutavad enamasti raamatupidamisteenuse pakkujaid või on neil palgal raamatupidaja või isegi terve finantsosakond, kes vastutab raamatupidamise korraldamise eest.

Mairi Uiboaed, raamatupidaja ja juhatuse liige, Kertu Langinen, raamatupidaja ja juhatuse liige, Kermalen
Mairi Uiboaed, raamatupidaja ja juhatuse liige, Kertu Langinen, raamatupidaja ja juhatuse liige, Kermalen Foto: erakogu

Artiklis vaatleme sagedasti ette tulevaid komistuskive eelkõige väikeettevõtja seisukohast, sest just nemad tegelevad kõige tõenäolisemalt oma ettevõtte raamatupidamisega ise.

Põhjused, miks raamatupidamist ise tehakse, on erinevad. Tihti on selleks kulude kokkuhoid, kuid ka turul olevate raamatupidamistarkvarade valik aitab ettevõtjatel ise raamatupidamise tegemise kasuks otsustada. Kuigi paljud ettevõtjad saavad igapäevase lihtsama raamatupidamisega ise hakkama, oleme oma töös siiski kohanud vigu, mis võivad tuua kaasa eksimusi seaduste vastu või isegi rahalisi kohustusi.

Ettevõtte registreerimine ja osakapital

Ettevõtte loomine on Eestis väga mugav ja kiire. Äriregistri Ettevõtjaportaalis on see protsess tehtud võimalikult sujuvaks ning...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!