28.10.2013 Esmaspäev

Läti rahandusminister lahkub väikese palga tõttu poliitikast

Läti rahandusminister Andris Vilks teatas, et ta ei kavatse tuleval aastal parlamendivalimistel kandideerida, sest ministri palk on liiga väike.

Läti rahandusminister Andris Vilks lahkub väikese palga tõttu poliitikast
Läti rahandusminister Andris Vilks lahkub väikese palga tõttu poliitikast Foto: Reuters

Vilks tunnistas usutluses BNS-i äriportaalile Baltic Business Service, et poliitika pole päris tema ala, pealegi häirib teda ministritöö eest saadav madal tasu.

"Ma ei tea, ma tõesti ei saa kommenteerida oma edasist tulevikku, kuid valimistele ma ei lähe. Ma olen oma etapi läbinud ning poliitika pole minu ala. Ent peamine tegur on siiski palk, ma olen seda alati öelnud," rääkis Läti rahandusminister.

"Ütlen ausalt, nii väikese palga eest ma töötada ei saa. Minu jaoks on see põhimõtteline küsimus, sest ma ei ole nii rikas. Kui ma oleksin rikas, suurte säästudega inimene, siis võiksin kindlasti meelt muuta. Paljud küll materdavad mind selle eest, kuid mina ei tagane. Kui peaminister ja teised ei taha sellest rääkida, siis mina igatahes saan küll rääkida. See on asi, mis takistab väga paljudel pädevatel inimestel poliitikasse tulemast," ütles Vilks.

Samuti avaldas ta arvamust, et poliitikas tuleb vähendada populismi ja olla realistlikum. "Nagu igas valdkonnas, tuleb ka siin usaldada eksperte, teha valulikke otsuseid, mis annavad tulemuse," ütles Läti rahandusminister.

Vilksi sõnul oleks ta valmis poliitikasse naasma, kui riigi majandus peaks taas kriisi sattuma.

"Kui peaks juhtuma kriis, siis tulen ma tagasi kriisimänedžerina," ütles Läti rahandusminister.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes