13.12.2019 Reede

Ringkonnakohus toetas kolme 5G sagedusloa andmist

Tallinna ringkonnakohus otsustas kolmapäeval sarnaselt halduskohtuga, et kolme sagedusloa andmine 5G võrkude rajamiseks on mõistlik, Levikom plaanib otsuse edasi kaevata, kirjutab portaal digi.geenius.ee.

Vaidlus Levikomi ja riigi vahel sai alguse tänavu veebruaris, mil korraldati 5G sagedusribade jagamise konkurss. Tallinna ringkonnakohtu otsusest tulenevalt peatati konkurss aprillis. Levikom leiab, et vaid kolme loa jagamisel eelistab riik kolme suurt operaatorit.

Kohtu kolmapäevane otsus ei ole kooskõlas konkurentsiameti seisukohaga, mis on leidnud sarnaselt Levikomiga, et 5G sagedusload võiks oksjonile väiksemate plokkidena panna.

Tallinna ringkonnakohtu kolmapäevast otsust kommenteerides ütles Levikomi juht Peep Põldsamm Geeniusele, et jätkuvalt ei saa olla kohus see, kes teeks antud küsimuses sellise majandus-poliitilise otsuse, millega ei pidurdataks Eesti majanduse arengut ja konkurentsivõimet, kasvõi näiteks tööstus 4.0 osas või maapiirkondades ülikiire interneti leviku osas.

"Selleks on vaja, et turule tuleksid kiiresti päris-5G võrgud, mitte lasta panna need sagedused 4G-võrkude alla kinni ja turgu uute tulijate ees blokeerida. Eesti riigile kasuliku otsuse saab teha ikka valitsus või minister Karu, kui ta vähegi hoolib Eesti arengust, mitte kohus," ütles ta.

Põldsamm kinnitas, et Levikom kaebab otsuse edasi. Tema hinnangul on vaja vähemalt nelja ja enamat luba, et turule saaksid uued tulijad tekkida.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes