27.06.2022 Esmaspäev

Varro Vooglaid andis peaminister Kaja Kallase kohtusse

Varro Vooglaid ja tema juhitav Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) esitas Harju maakohtule hagi peaminister Kaja Kallase vastu seoses viimase poolt Facebookis tehtud postitusega Vooglaiu kohta.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Vooglaid nõuab Kallaselt ebaõigete andmete ümberlükkamist, kahju tekitava käitumise lõpetamist ja mittevaralise kahju hüvitamist.

Vooglaid ja SAPTK esitasid hagi kohtule seonduvalt 17. veebruaril Kaja Kallase poolt tema rohkem kui 26 000 jälgijaga Facebooki lehel tehtud ja nii sotsiaalmeedias kui ka tavameedias palju avalikku tähelepanu saanud postitusega. Selles väitis peaminister Kaja Kallas, et Vooglaid on rünnanud Eesti iseseisvust, et Vooglaiu ja SAPTK poolt Toompeal korraldatud meeleavaldusel rünnati Eesti politseid ning et Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusel ründasid korraldajad arste, teadlasi ja meditsiinitöötajaid. 

Lisaks ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja kahju tekitava käitumise lõpetamiseks kohustamisele taotleb Vooglaid kohtult Kallase kohustamist rahalise hüvitise maksmisele kohtu poolt õiglaseks arvatud suuruses, et leevendada põhjendamatu au teotamisega tekitatud ülekohut. Seejuures viidatakse hagiavalduses riigikohtu praktikale, mille kohaselt saab kohaseks pidada rahalist hüvitist, mis täidab ka tulevikus sarnaste rikkumiste ärahoidmise funktsiooni.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255