22.12.2017 Reede

Valitsus toetas riigiasutuste ühtse IKT-mudeli kasutuselevõtmist

Valitsus toetas 21. detsembri kabinetiistungil riigiasutustes info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) teenuste kirjeldamise ja hinnastamise mudeli ühtseid põhimõtteid.

"IKT teenuste ühtlustamine toetab riigireformi eesmärki pakkuda parimaid võimalikke avalikke teenuseid nutikalt ning muuta avalike teenuste kasutamine kiiremaks ja mugavamaks," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

Riigihalduse minister Jaak Aab nentis, et kui me teame, millest teenuse hind koosneb, oskab riik kulusid paremini planeerida ja tekib terviklik ülevaade kogu teenusest.

"IKT teenuste hinnastamisel on oluline roll ministeeriumide ja nende allasutuste töös, et oleks võimalik tagada e-riigi jätkusuutlikkus, sealhulgas saada ülevaade teenuste komponentide sisu ja maksumuse võrreldavuse osas," lisas Aab. "Valitsuse toetus selle teemaga edasi tegelemiseks annab kindlust, et erinevad valitsemisalad on valmis ka edaspidi tegema koostööd mudeli komponentide sisustamisel."

Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskuse eestvedamisel ja teiste ministeeriumidega koostöös on valminud IKT-teenuste kirjeldamise ja hinnastamise alusmudel. Nüüd jätkatakse asutustele sobivate IKT-teenuste ja kulude kirjeldamise mudeli edasiarendamist ning selle rakendamise väljatöötamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference